zpět
Integrovaný Dvojitý Transport
Zajišťuje zcela rovnoměrné šití, neboť látka je podávána současně shora i ze spodu a nemůže tedy klouzat ! !
Ostatně původní myšlenka tohoto praktického vývoje samozřejmě pochází
z průmyslové výroby oděvů, kde je perfektní zpracování podmínkou.

 
     Jedinečná výhoda
  šicích strojů PFAFF - celosvětově   chráněný patent.
 
 
Znáte ten problém ? Čím je šev delší, tím větší je jeho posunutí, čím je látka tenčí, tím častěji dochází k nechtěnému řasení. Aby se tomu zamezilo, vyvinula a patentovala firma PFAFF již před řadou let mechanismus, kterým se do dnešní doby průběžně vybavuje většina strojů PFAFF: Integrované dvojité podávání zkráceně systém IDT. Princip je jednoduchý, efekt překvapující! Látka se totiž neposouvá ze spodu, jak je obvyklé, nýbrž současně i ze shora. Je logické, že pak nemůže klouzat! Oba podavače pracují přesně synchronně, ať šijete dopředu či zpět.
   
 
 I tenké materiály jako hedvábí a viskosa nemohou klouzat  Bez problémů lze sešívat více vrstev látky  Vzory na látkách na sebe vždy precisně navazují 
   
 
   
 
   
 
   
 
 Rotační chapač
Zaručuje tiché a rychlé šití zcela bez vibrací i extrémně silných látek (např.: 16 vrstev džínsoviny). Tato technika se milionkrát osvědčila v průmyslu, kde se tyto chapače standardně montují. Pouzdro chapače lze lehce nasadit i vyjmout.
Dějiny vývoje šicích strojů jsou i dějinami vývoje chapačů. PFAFF nyní montuje do svých šicích strojů vertikální dvojitý rotační chapač s antiblokem.
zpět